Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 18, 2019

Scroll to top

Top

559 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“E sigurt: Milani me mire se Interi dhe Higuain me i mire se Icardi. Kjo eshte e verteta per…”

“E sigurt: Milani me mire se Interi dhe Higuain me i mire se Icardi. Kjo eshte e verteta per…”
Inter Club Staff

Dejan Savicevic sot eshte numri nje i futbollit malazez por nuk e harron te kaluaren e tij tek Milani dhe tek Gazzetta dello Sport flet per derbin, Milanin por edhe Interin. 

Keto kane qene fjalet e tij per Gazzettan:

“Milani luan nje futboll te bukur dhe eshte ne rritje. Higuain ka filluar te shenoje dhe e merr perdore skuadren. Suso jep assist. Super dyshe. Ndeshjet e fundit me kane bindur: jane ne super forme per Interin, luajne shume me mire se Interi.”

Pra ti shikon Milanin favorit perpara Interit?

“Derby eshte i paparashikueshem, mund te ndodhe gjithcka. Shikoni Interin: me ka surprizuar. Spalletti eshte nje tranjer i madh por e nisi me nje krize rezultatesh dhe loje. Pastaj u rikthye ne kembe. Ndaj Spal jane treguar cinik, kane pasur shume fat me ate penallti dhe me dy gjuajtje kane fituar. E sigurt: Milanin e shoh fitimtar sepse luajne me mire se Interi. Kjo eshte e verteta sipas meje.”

Dy gjuajtje dy gola Icardi. Me mire ai apo Higuain?

“Jane dy sulmuesa te ndryshem. Per mua eshte me i mire Pipita sepse ben shume gola, jep assiste dhe ndihmon skuadren. Icardi finalizon mire, por skuadren nuk e ndihmon.

Meqe po flasim per goditje, Juventusi ka blere Ronaldon…

“Do te fitojne kampionatin dhe do e fitonin edhe pa CR7. Tani eshte zhbllokuar dhe po shenon. Cdo gje eshte me e thjeshte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.