Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 28, 2021

Scroll to top

Top

1,087 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Eder: “A jam i shqetesuar per mungesen e golit? Jo, kam shenuar 12. Eshte normale te hasesh veshtiresi kur nderon skuader ne janar.Kunder Juves….

Eder: “A jam i shqetesuar per mungesen e golit? Jo, kam shenuar 12. Eshte normale te hasesh veshtiresi kur nderon skuader ne janar.Kunder Juves….
  • On 26/02/2016, 21:23

Kur kane ngelur me pak se 48 ore nga perballja e se dieles kunder Juventusit, blerja me e re e Interit Eder ka folur per mikrofonat e Mediaset Premuium dhe ka hedhur poshte zerat qe flasin per nje fillim te veshtire me ngjyrat Zikalter:

“Veshtiresite? Jo, eshte normale te duash kohe kur nderon skuader ne janar. Nuk eshte e lehte sepse nderron ambjent, metodat e stervitjes, shoket e skuadres, e dija qe do te hasja pak veshtiresi, por gjithcka eshte brenda normes”.

5 ndeshje pa shenuar gol por Eder nuk eshte i shqetesuar:

“Apsolutisht jo, menyra ime e te vepruarit eshte te punoje gjithmone, dhe nuk ndryshon as ne momente te veshtira. Kam shenuar 12 gola ne 24 ndeshje, nuk mund te thuhet qe nuk po bej nje kampionat te mire”.

Dhe si perfundim nje batute per ndeshjen e se dieles:

“Si perfundon te Torino? Nuk e di, te shohim te dielen ne oren 11”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.