Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

816 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Eder mes Valencias dhe Sampdorias. Interi i vendos cmimin! Zikalterit kerkojne…

Eder mes Valencias dhe Sampdorias. Interi i vendos cmimin! Zikalterit kerkojne…
Bujar Berishaj

Sa me shume kalojne ditet, aq me shume afrohet edhe skadenca per bilancin dhe aq me shume Eder largohet nga Interi.

Sulmuesi zikalter nuk ben me pjese ne projektin teknik te Luciano Spallettit dhe agjentet e tij jane duke punuar per t’i gjetur nje skuader te re.

Valencia eshte e interesuar per lojtarin por do te preferonte nje operacion mbi bazen e nje huazimi me te drejte blerje.

Por per italo-brazilianin eshte e interesuar edhe ish-skuadra e tij, Sampdoria. Sipas asaj qe raporton fcinternews.it, pasi ishte lidhur me nje kalim atje vitin e kaluar, tani Eder eshte kthyer ne orbiten e klubit te Massimo Ferrero.

Edhe vet Eder do te preferonte qe te transferohej ne Marassi sesa te transferohej ne Spanje duke pare eksperiencen pozitive qe ka pasur ne Genova.

Nderkohe Interi tashme i ka vendosur cmimin duke refuzuar keshtu cdo hipoteze huazimi me te drejte blerje.

Per te blerje Eder, klubet e interesuar do te duhet te derdhin 10 milione euro ne arkat zikalter, te holla qe do te jene te vlefshme per plusvalenca ne ceshtjen e Fair Play Financiar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.