Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,095 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Edhe Del Piero del ne krah te Mourinhos: “Nuk eshte dicka e re, nuk duhet te habitemi sepse…”

Edhe Del Piero del ne krah te Mourinhos: “Nuk eshte dicka e re, nuk duhet te habitemi sepse…”
Inter Club Staff

Mourinho me Manchesterin e tij arriti te permbyste Juventusin ne shtepine e saj dje ne darke me rezultatin 1-2. 

Gjithcka ndodhi ne minutat e fundit te takimit ku per 6 minuta Manchester United permbysi rezultatin qe e shikonte ne disavantazhin e nje goli.

Por gjate gjithe ndeshjes Mourinho ka qenen e qender te vemendjes se tifozerise juventine me keta te fundit qe kane kenduar kore ofenduese ne drejtim te Interit dhe te Jose Mourinho.

Por Mou, ashtu sic di vetem ai, i eshte pergjigjur atyre me nje gjest te vetem: doren tek veshi si per ti thene pas fitores “ku jeni tani? Sikur nuk po ju degjoj”.

Image may contain: 2 people, people standing, stadium and outdoor

Kjo ka sjelle “fundin e botes” ne Juventus Stadium ku tifozeria bardhezi ka shperthyer perseri me ofendime por jo vetem aty: edhe ne rrjete sociale tifoze dhe gazetare te Juventusit jane shprehur te indinjuar me Mourinhon.

Gjithesesi, nje legjende e Juventusit si Alex Del Piero nuk mendon si ata dhe i jep ne nje fare menyre te drejte Mourinhos:

Ja fjalet e tij dje pas ndeshjes: 

“Mourinho? Ai po rekuperon nje forme perfekte. Pastaj nga ana komunikative ai ka qene gjithmone ky qe pame.”

“Nuk eshte dicka e re. Ai njeri di si ti pergjigjet ofendimeve gjithmone. Nuk duhet te habitemi per gjestet e tij sepse ai ofendimeve nuk i fshihet. Mourinho gjithmone reagon me sarkazem dhe ironi.”

“E di qe loja perfshin edhe ate dhe ne situata te tilla arrin te krijoje personazhin e tij.”

Keto kane qene fjalet e Alessandro Del Piero per Sky Sport pas Juventus-United, fjale qe si kane pelqyer aspak tifozerise se Juventusit…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.