Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,963 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Edhe Torino ne kerkim te Gagliardinit: ja sa kerkon Interi. Nderkohe me Fiorentinen po diskutohet per…

Edhe Torino ne kerkim te Gagliardinit: ja sa kerkon Interi. Nderkohe me Fiorentinen po diskutohet per…
Inter Club Staff

Fiorentina po provon qe te mbylle nje marreveshje me Interin per transferimin e Roberto Gagliardinit ne keto ore por Torino po mundohet qe te futet ne mes.

Tuttosport ka shkruar sot per kete dhe ka konfirmuar se ish-lojtari i Atalantes mund te largohet vertete kete janar nga Interi.

“Violat e duan me huazim dhe Interi kerkon ne kembim nje opsion per Chiesan, yllin e Fiorentines.”

“Ai eshte lojtari me brilant i Fiores dhe prandaj Interi deshiron qe ne nje te ardhme ta beje te sajin.”

“Per sa i perket Gagliardinit, ai eshte mbivleresuar pak kur u ble nga Atalanta per 22 milione euro por nje kalim i tij tek skuadra e Mazzarrit do te ishte nje vlere e shtuar per ta.”

“Interi me siguri qe nuk e mbyll deren per nje largim te lojtarit sepse Spalletti ne ndeshjet e fundit e ka aktivizuar shume pak.”

“Nderkohe nga ana tjeter Interi nuk deshiron qe te beje minusvalence me te dhe kerkon 20 milione euro ose me shume per shitjen perfundimtare te tij. Prandaj opsioni me i mundshem eshte qe ai te huazohet.”

“Huazim i tij mund te kete edhe nje te drejte blerje. Edhe detyrimi i blerejs nuk perjashtohet, por nese do te ishte keshtu e sigurt qe sdo te jete 20 milione euro por me pak.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.