Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,708 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

EKSKLUZIVE – Agjenti i Icardit: “Ka perse ai u largua nga Barcelona. E duan te gjithe. Interi…”

EKSKLUZIVE – Agjenti i Icardit: “Ka perse ai u largua nga Barcelona. E duan te gjithe. Interi…”
Inter Club Staff

Edhe pse ka pak kohe qe grumbullimi ne Pinzolo ka filluar, Mauro Icardi, sulmuesi argjentinas nga Rosaria, eshte shenderruar ne idhullin e tifozeve zikalter. Nje nder me te brohoriturit, ka shume deshire te vihet ne dukje me bluzen e Interit. Redaksia e FcInter1908.it ka kontaktuar prokuratorin Abian Morano, per ta pyetur per pershtypjet e tij te para me Interit. Ja cfare ka deklaruar ai:

Pershendetje Abian, perse Icardi kohe me pare vendosi te largohej nga Barcelona?
“E thjeshte, beme nje studim per te ardhmen e Mauros dhe se cila mund te ishte zgjidhja me e mire dhe kemi vendosur te largohemi nga Barcelona. Per rritjen e tij, stili i tyre i lojes nuk do te ishte me i miri.”

Ne daljen e pare ne nje miqesore me Interin ka luajtur perkrah Palacios. Si u ndje ai me Trenzen?
“Shume mire dua te them. Jane qe te dy futbollista te medhenj, dhe kane shume kualitetete te mira per sulmin zikalter.”

Cilet jane shoket e skuadres me te cilet eshte me shume i lidhur?
“Mauro me karakterin e tij zakonisht duhet nga te gjithe. Nuk mund ta mohoj qe natyrisht me mire ndihet me shoket e skuadres te cilet jane argjentinas si Cambiasso, Palacio apo Alvarez…”

Garrone, Presidenti i Sampdorias, ne nje interviste ditet e fundit ka lene te kuptohet qe Icardi vitin e kaluar duhet te kishte punuar me shume. Cfare mendon?”
“Mauro tashme nuk ben me pjese ne projektin e Sampdorias, eshte ne nje klub tjeter, dhe ne nje projekt tjeter. Tani eshte perqendruar tek Interi, Samp eshte e kaluara.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags