Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,489 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

EKSKLUZIVE – Campagnaro deshiron numrin 14: Do ja kerkoje personalisht Guarin!

EKSKLUZIVE – Campagnaro deshiron numrin 14: Do ja kerkoje personalisht Guarin!
Inter Club Staff

Hugo Campagnaro ka zgjedhur numrin e tij te ardhshem te bluzes: Deshiron te veshe bluzen me numer 14 e cila i takon aktualisht Fredy Guarin.

Nje numer qe i ka sjellur mjaft fat kur e mbante tek Napoli, dhe qe deshiron ta kete edhe tek Interi. Ai do te vishte me shume deshire edhe numrin 16 te cilen e ka pasur tek Sampdoria, date e cila eshte ditelindja e gruas se tij Noelia (por eshte i zene nga Mudingayi) ose numrin 3 (numer qe cdo sezon do te shkoje ne memorien e te paharruarit Giacinto Facchetti). Por ne fund, ai ka zgjedhur numrin 14, te cilen do ja kerkoje – sipas disa burimeve zyrtare – Fredy Guarin neser personalisht. Ndermjet te dyve jane shkembyer disa batuta per kete ceshtje, por sinjalet e mara nga argjentinasi jane shume pozitive. Qe nga sezoni 1995-96, ky numer i ka takuar me radhe lojtareve: Bianchi, Winter, Simeone, Dabo, Seedorf, Di Biagio, Farinos, Veron, Vieira, Kharja dhe i fundit Guarin. A do te jete i radhes ‘Toro di Moron’?

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.