Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

557 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

EKSKLUZIVE – Flet ish-agjenti i Icardit: “Ja pse Mauro u largua nga Barcelona. Fajin e kishte…”

EKSKLUZIVE – Flet ish-agjenti i Icardit: “Ja pse Mauro u largua nga Barcelona. Fajin e kishte…”
Inter Club Staff

Mungon gjithmone e me pak per Barcelona-Inter, ndeshje shume magjepsese per tifozet zikalter. 

Ne kete ndeshje, Mauro Icardi, kapiteni i Interit, do te kete ndjesi teper speciale.

Kjo sepse Maurito per tre vite me radhe ka luajtur per akademine e Barcelones. Per kete arsye, FcInterNews.it ka intervistuar Abian Morano, agjentin qen e ate kohe kishte te drejtat futbollistike te Mauro ICardit.

Keto kane qene fjalet e tij per FcInterNews ku ai zbulon edhe arsyen pse Icardi u largua nga Barcelona.

Pse Icardi u largua nga Barcelona? 

“E verteta ishte se Barcelona nuk donte ta shiste. Por skuadra e moshave ku ai luante, kishte nje formacion qe nuk parashikonte sulmues qendror ne fushe. Prandaj u largua, fajin e kishte vetem moduli i perdorur. Sistemi ishte ai me falso-nueve (nente te fshehur). Prandaj Icardi vendosi edhe vete te largohej.”

Edhe pse shenoi nje mal me gola…

“E sakte. Mauro ne dy vitet e tij tek Barcelona shenoi rreth 17 gola tek sezoni i pare dhe 19 tek sezoni i dyte.”

Pastaj u transferua per 300 mije euro tek Sampdoria…

“Ne ate kohe dukej nje shume teper e larte per nje 17 vjecar qe nuk kishte luajtur asnjehere tek Barcelona e as nuk kishte vend tek akademia. Ata donin profile te tjere lojtares. Keshtu vendosem qe cmimi i argjentinasit nuk ishte i ulet por as i larte. Me ate cmim ra dakort Sampi.”

Ti ama besove shume tek ai.

“Mauro qe kur ka qene 14 vjec ka qene shenuesi me i mire tek te gjitha skuadrat ku ka luajtur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.