Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,455 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

EKSKLUZIVE per InterClubAlbania – Icardi, gjithcka e mbaruar: Qendron & rinovon!

EKSKLUZIVE per InterClubAlbania – Icardi, gjithcka e mbaruar: Qendron & rinovon!
Inter Club Staff

Ceshtja e rinovimit te tij eshte nje nga temat e nxehta tek ambjenti zikalter keto muaj: Po flasim per Mauro Icardin dhe rinovimin e famshem te kontrates se tij, teme e cila ka zgjatur me muaj te tere.

Nga disa burime shume afer lojtarit, InterClubAlbania eshte informuar se tashme lojtari ka firmosur me Interin dhe vetem zyrtarizimi nuk eshte dhene ende. Interi deshiron qe kete zyrtarizim ta beje me shume mundesi ne ndonje event, per shembull sic eshte ai i dites se neserme ku do te prezantohet bluza e sezonit te ri apo pas ndeshjes me Empolin, ne ditet e para te qershorit, dite ne te cilat do te filloje te mare forme Interi i ri i Mancinit.

Fjalet e burimit tone afer Mauro Icardit ishin shume te qarta: “Tashme nuk ka asgje per tu shqetesuar, si nga ana e Interit, si nga ana e tifozeve e si nga ana e lojtarit. E zeza mbi te bardhe. Icardi do te jete nje lojtar i Interit deri ne vitin 2019.”

Nderkohe edhe vete Mauro Icardi eshte shprehur mjaft i lumtur per kete rinovim ne rruge jo zyrtare, edhe pse shume shkurt: “A jam i lumtur? Normalisht qe po, ishte ajo qe po prisja prej muajsh te ndodhte.”

Pra, keshtu ka mare fund keshtu tratativa per rinovimin e Mauritos: Te gjithe te lumtur, ai do te perfitoje me shume, Interi siguron lojtarin edhe per 4 vite te tjera.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.