Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

705 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

EKSKLUZIVE – Agjenti i Martinez: “A do jete Lautaro ne listen e CHL? Ja cfare ka vendosur klubi.”

EKSKLUZIVE – Agjenti i Martinez: “A do jete Lautaro ne listen e CHL? Ja cfare ka vendosur klubi.”
Inter Club Staff

Nje nisje e re, por kesaj radhe ne nje cep tjeter te botes. 

Objektivi eshte ai qe te ‘pushtohen’ menjehere tifozet e rinj dhe te fitohet zemra e tyre me gola.

Edhe ne Champions League madje. Duket se Lautaro Martinez po behet gati te nisi aventuren e re me Interin. Kete gje e ka konfirmuar per FcInterNews.it, Beto Yaque, nje nga prokuratoret e tij.

Si ka qene udhetimi i pare ne Milano i Lautaros? Imagjinojme se ka perjetuar disa emocione te bukura…

“Te gjitha emocione pozitive. Lojtari ka pare dicka shume te bukur. Motivuese mbi te gjitha. Takimi i pare me boten zikalter ka qene shume pasionant.”

Po pritet korriku…

“Po, do te udhetojme drejt Europes ne ditet e para te muajit korrik. Nese nuk gabohem stervitjet fillojne ne javen e dyte. Ai do te jete ne Milano edhe me pare per te perfunduar disa ceshtje burokratike.”

Do te veshe numrin 10?

“Nuk e dime akoma, shpresojme qe po. Do te vendose klubi. Por duket se kjo gje do te ndodhe sepse kam pare ne internet qe Interi ka nxjere fanellen e tij ne shitje pikerisht me ate numer.”

Per shkak te Fair Play Financiar eshte ngritur nje hipoteze qe lojtari mbase nuk do te futet ne listen e Champions League pikerisht sic ka ndodhur vite me pare me Gabigol dhe Joao Mario. Dini gje per kete? 

“Jo nuk ka asnje problem per kete. 100% do te jete nder lojtaret zikalter ne liste. Do te luaje Champions me bluzen zikalter, kjo eshte ajo qe ka vendosur Interi.”

A ka folur me Spallettin? Po me Zanettin, cfare ka folur Lautaro?

“Me tranjerin akoma jo. Me Pupin ka pasur kontakte te shpeshta. E dime qe tekniku e deshironte me cdo kusht ne skuader dhe qe e vlereson shjume ama.”

Me pak fjale, eshte gati te beje tifozet te enderrojne sebashku me Icardin…

“Do te me pelqente ti shikoja bashke. Do te ishte nje sulm i madh.”

Potencialisht Interi do te kete ne sulm nje dyshe me 50 gola ne sezon ose me shume…

“Po, kjo eshte ideja dhe shpresa e te gjitheve…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.