Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

985 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

El Mundo – Ja arsyeja pse Real Madrid dhe Florentino Perez duan te denoncojne Interin per Modric

El Mundo – Ja arsyeja pse Real Madrid dhe Florentino Perez duan te denoncojne Interin per Modric
Inter Club Staff

Shume shqetesim dhe inat ne shtepine e Real Madrid. 

El Mundo e nis keshtu shkrimin e saj dhe gjendjen shpirtore ne Casa Blanca pas deshires se Luka Modric per tu larguar ne drejtim te Milanos me destinacion Interin.

“Modric eshte aq shume i tentuar nga oferta e Interit sa agjentet e tij do te bejne te pamunduren per ta bere realitet kete transferim. Pikerisht ashtu si beri Jorge Mendes deri sa transferoi Cristiano Ronaldon ne Itali.”

“Oferta nga Interi per Realin eshte 15 milione euro huazimi dhe 20 milione euro e drejta blerjes. Nje shifer shume e ulet per mesfushorin me te mire ne bote.”

“Por Real Madrid po ben gati terrenin per te denoncuar Interin tek UEFA sepse sipas tyre, Interi po thyen rregullat e Fair Play Financiar.”

“Ne nje fare menyre, Reali deshiron te “spiunoje” Interin tek organizimi me i larte boteror e duke i thene UEFA-s se “zikalterit po shpenzojne me shume nga sa i lejohet”.

El Mundo

“Sipas merengues, Interi ka ndermend te paguaje gjysmen e rroges se Modric nga sponsorizime te jashtme, pikerisht ashtu si ka bere PSG me Neymar dhe Mbappe qe po paguhen me kontrata sponsorizuese nga Katari.”

“Por perpara se te arrijme tek denoncimi i Realit, ata duan te flasin me pare me Modric qe ka ne dore aktualisht nje oferte 10 milione euro ne duar per 4 vite me radhe dhe me pas 2 vite te tjera ne pune ku do te mbyllte karrieren e tij me nje rroge te frikshme.”

MOTIV TJETER – “Por Modric tek Interi e shtyn edhe nje motiv fiskal. Ligji italian do i jepte mundesine qe ai te ruante mjaft para nga te ardhurat e tij dhe e njejta gje ka shtyre Cristiano Ronaldon tek Juventusi.”

“Real Madrid nuk deshiron ta humbase lojtarin dhe deshiron te rrise rrogen por do e beje kete gje nese lojtari fillimisht do i mbylle deren Interit. Por a do e beje Modric kete?” – pyet veten e perditshmja Spanjolle.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.