Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 22, 2020

Scroll to top

Top

1,114 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

El Mundo – Real Madrid po mendon te denoncoje Interin per Modric: ja detajet

El Mundo – Real Madrid po mendon te denoncoje Interin per Modric: ja detajet
Inter Club Staff

Do te jete me te vertete telenovela me e gjate e veres me te gjitha gjasat tratativa ndermjet Modric dje Interit. 

Ne oret e shkuara ne Spanje dhe ne Itali jane te gjithe ne nje mendje: kroati Luka Modric deshiron te largohet perfundimisht nga Real Madrid dhe po kerkon te transferohet tek Interi ne Milano.

Kroati i sapo shpallur Topi i Arte ne Rusi 2018, po shtyn shume per nje transferim tek Interi por me sa duket kjo gje nuk i ka pelqyer aspak presidentit te Real Madrid dhe klubit madrilen te cilet po mendojne masa ekstreme.

Per kete gje ka shkruar El Mundo ne Spanje (e perditshme) dhe ka treguar se Real Madrid po mendon qe te denoncoje Interin tek UEFA per kete histori.

Ja cfare shkruan FcInterNews pak minuta me pare teksa citon El Mundon:

El Mundo - Il Real Madrid pensa di denunciare l'Inter per aver tentato "illegalmente" il colpo-Modric

“Duket se nuk ka paqe ne Spanje per Interin dhe per Modric.”

“Real Madrid po vlereson mundesine qe te denoncoje Interin sepse ka tentuar te mare “ilegalisht” Luka Modric me mbeshtejen e gjigandeve kinez te Suning.”

“Mesfushori kroat eshte endrra e kesaj vere per Interin me zikalterit qe po bejne gjithcka cfare kane ne dore per ta mare ne Milano nderkohe dhe vete kroati deshiron te transferohet ne Itali.”

“Por me sa duket, kete interesim nuk e kane mare aspak mire ne Madrid te cilet deshirojne te denoncojne Interin dhe drejtuesit zikalter tek UEFA per “tentative blerje te parregullt.”

Nuk duhet sa qendron kjo akuze por nuk eshte nje lajm i mire per Interin ky qe nese Real Madrid nuk do te pranoje kushtet e Interit atehere blerja e Luka Modric do te behej shume e veshtire per te mos thene e pamundur duke pare problemet e zikalterve me UEFA-n dhe FPF (sidomos me listat UEFA).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.