Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,287 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Emmers tek Inter, pune e kryer: detajet…

Bujar Berishaj

Inter punon me te rinjte ne prag te sezonit te ardhshem, dhe shikon akoma ne Belgjike.

Ne fakt, eshte gjithcka e kryer per transferimin e Xian Emmers, nje mesfushor i Genk, klasi ’99. Konsiderohet si nje nga talentet me te mire te futbollit belg, eshte pjese e kombetares U-16.

Eshte dajli i Marc Emmers: edhe ai nje mesfushor, me 37 paraqitje ne kombetaren belge dhe me nje periudhe te shkurtet tek Perugia ne 1997. Dy vite me vone lind Xian, akoma 15 vjec : kur te mbush 16 vjec mund te firmos nje kontrate 3-vjecare me Inter, do te jete ne Milano ne javet e ardhshme dhe do te luaj me te rinjte zikalter nga sezoni i ardhshem.

Inter nuk eshte dorezuar as per Zinho Vanheusden, edhe ai belg i klasit ’99 por lojtar i Standard. I pelqen Interit prej kohesh, por do te marr nje vendin perfundimtar brenda 2 javesh: ka optimizem, pavaresisht konkurrences se madhe nga klubet angleze.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.