Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,161 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Empoli, flet edhe djaloshi Asllani: “Me vjen shume keq per rezultatin, por Interi eshte nje…”

Empoli, flet edhe djaloshi Asllani: “Me vjen shume keq per rezultatin, por Interi eshte nje…”
Inter Club Staff

Diten e djeshme, pas ndeshjes, ka folur per mikrofonat e DAZN edhe Kristjan Asllani, mesfushori i talentuar shqiptar i Empolit.

Ai ka shenuar nje gol mjaft te bukur ne Meazza dhe eshte shprehur teper i emocionuar pas ndeshjes ndaj Interit.

“Kemi bere nje ndeshje shume te madhe, te pakten ne pjesen e pare kemi luajtur ne menyre shume te mire.”

“Me vjen shume keq qe Interi na permbysi ndeshjen. Ne kemi luajtur shume mire ne nje fushe teper te veshtire.”

“Perballe ka qene nje skuader shume e forte, jo me kot jane kampionet e Italise. Kemi provuar dicka me shume, por pa sukses.”

“Kemi provuar qe te bejme lojen tone, por per fatin tone te keq shkoi keshtu dhe nuk arritem te fitonim dot.”

“Une jam nje playmaker perpara mbrojtjes, por mund te luaj edhe si mezzala dhe si trekuartist. I bej pa problem edhe keto role.”

“Falenderoj shume Andreazzolin, me ka bere te rritem shume. Goli? Jam i lumtur, por do isha akoma edhe me shume po te kishim fituar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.