Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

326 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Eric Thohir: “Nuk heq dore nga DC United, me Interin projekt i perbashket”

Eric Thohir: “Nuk heq dore nga DC United, me Interin projekt i perbashket”
Ardi Deda

Presidenti zikalter mohon shitjen e klubit amerikan per te pasur me shume para ne dispozicion: “Dua te konfirmoj pozicionin tim qe si DC United ashtu dhe Interi bejne pjese e portofolit tim. Perkushtimi dhe angazhimi im eshte i drejtuar ndaj te dy klubeve, jam i perqendruar per te prodhuar rezultate per te dy klubet, brenda apo jashte fushe”.

Thohir nuk sakrifikon DC United, nje nga shoqerite e medha sportive te Major League me qender ne Washington Dc, per te ndihmuar Interin dhe per te pasur me shume para per te mbuluar bilancin dhe per te perforcuar organiken ne kuader te kthimit ne lartesi si ne Itali dhe ne Europe. “Keto burime jane pjese e integruar e strategjise sime te investimeve ne sport ne perendim dhe une po synoj ti zhvilloj te dy klubet ne te ardhmen, mohoj keshtu pra, te gjitha keqkuptimet, lajmet e nxjerra nga disa media- beri te ditur manjati indonezian.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.