Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

1,209 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Erik Lima ne gjurmet e Ronaldos: e ardhmja tek Inter?

Bujar Berishaj

Eshte i shpejt dhe shenon shume.

Keto jane dy karakteristikat e Erik Lima, sulmues i klasit ’94 i Goias Esporte dhe zbulim absolut i kampionatit brazilian. Plot 17 gola ne kampionatin e tij te pare si profesionist dhe nje cmim akoma i perballueshem: nevojiten vete 5 milion euro per ta shkeputur nga konkurrenca.

Po ne Europe, kush jane skuadrat qe e ndjekin e me me shume vemendje? Pelqehet shume nga Benfica dhe Porto, lexohet tek sajti i Gianluca Di Marzio, por ndermjetesuesi Eduardo Alves qe trajton interesat e tij per Europe do donte te provonte ta sjell ate ne Itali. Ndoshta tek Inter, per te ndjekur gjurmet e Ronaldo (Fenomenit), idhullit te tij te madh.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.