Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

467 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Eriksen, cfare sulmi i ashper nga Gazzetta: “A e pate dje ne fushen e lojes? U dukte si nje lojtar i…”

Eriksen, cfare sulmi i ashper nga Gazzetta: “A e pate dje ne fushen e lojes? U dukte si nje lojtar i…”
Inter Club Staff

Kishte shume kuriozitet per Christian Eriksen diten e djeshme ne ndeshjen Fiorentina-Inter, te vlefshme per Kupen e Italise.

Kjo sepse Antonio Conte kishte vendosur qe ta hidhte ne fushe ne nje pozicon te ri, ate te playmakerit perpara mbrojtjes.

Por La Gazzetta dello Sport eshte shprehur shume ashper ne drejtim te danezit, duke e ‘ngelur ne klase’ ate.

“Tekniku zikalter me siguri qe nuk ka marre nga Eriksen ato pergjigje qe ka kerkuar dhe ka menduar ne fillim kur e ka hedhur ne fushe.”

“Eriksen ne versionin regjizor i lojes duket se nuk ka qene nje Eriksen qe Conte do donte te kishte pare diten e djeshme.”

“Ai meritoi vetem nje note 5,5 sepse, mbase e ndihmoi Interin ne ate aksionin e golit te penalltise, por jo me shume se aq.”

“Si regjizor, ai nuk arrin ti jape dot skuadres koherat e duhura te lojes. Eshte i ngathet dhe nuk e dha pasimin asnjehere ne kohen e duhur.”

“A do ta perdore me Conte aty? Nuk i dihet, por ai dje deshtoi pa shume histori.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.