Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 25, 2021

Scroll to top

Top

360 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Eriksen perseri jashte formacionit? “Per te dje ka pasur nje lajm akoma me te keq: ai ka degjuar se si…”

Eriksen perseri jashte formacionit? “Per te dje ka pasur nje lajm akoma me te keq: ai ka degjuar se si…”
Inter Club Staff

Duket se me te vertete jemi ne fund te raportit ndermjet Christian Eriksen dhe Interit edhe pse ka kaluar vetem nje vit qe prej ardhjes se tij ne Milano.

Administratori i deleguar i Interit, Beppe Marotta, perpara ndeshjes, praktikisht ka konfirmuar nje largim te danezit ne janar.

Ai ka pranuar publikisht se eshte nje hipoteze konkrete, duke pare edhe mungesen e minutave nga Antonio Conte.

Corriere dello Sport flet per kete situate dhe shpjegon: “Ka qene pankina e katert ne pese ndeshjet e fundit (Champions perfshire) por nuk ka qene ky lajmi me i keq i Christian Eriksen dje.”

“Perpara Inter-Torino, danezi ka degjuar edhe administratorin e deleguar te Interit, Marotten, i cili ka shpjeguar per Dazn se si klubi po e mendon seriozisht nje shitje te tij ne janar.”

“Vetem nje vit pas ardhjes se tij ne Milano per 27 milione euro (vetem per 6 muaj kontrate…) nga Tottenham.”

“Sigurisht, eshte e nevojshme nje oferte e rendesishme ose nje shkembim i rendesishem, ku idete nuk mungojne.”

“Por bazat per nje largim te lojtarit, jane. E duken shume solide. Por normalisht do te duhet te presim  edhe disa jave…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.