Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 12, 2020

Scroll to top

Top

1,439 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Erkin: “Inter Big i Europes, tani kthehemi ne Champions. Mancini fitues, Icardi…

Erkin: “Inter Big i Europes, tani kthehemi ne Champions. Mancini fitues, Icardi…
  • On 11/07/2016, 23:06

Pas largimit te Alex Telles, i cili nuk u ble per arsyen e mungeses se Champions, Inter gjeti nje zgjidhje Low Cost per te vendosur nen urdhrtat e Roberto Mancinit mbrojtesin e Fenerbahce Caner Erkin, klasi 88 qe mbylli Europianin me Kombetaren Turke.

Sot 27 vjecari u prezantua zyrtarishte ne Riscone, duke folur per here te pare si lojtar i Inter:

Ne fillim flet drejtori sportiv Piero Ausilio: “Sot eshte dita e prezantimit te Caner, mbrojtesi i kombetares Turke me shume eksperience. E kemi ndjekur edhe ne te shkuaren por pa nderhyre. Kete vite e bem tonin”.

Cfare mund te na thoni per mberritjen tek Inter, cfare pret nga kampionati Italian?

“Kam ardhur ne nje skuader te madhe, dhe do bej gjithcka per kete fanelle. Eshte nje sfide e madhe per mua, sigurishte qe jam shume i lumtur qe kam ardhur ketu”.

Ne cfare menyre mendon ta impresionosh Mancinin?

“Jemi ndeshur si kundershtar ne kampionatin turk, lojtaret e tij me kane folur shume mire per te. Mezi pres te punoje per te”.

Ne cfare menyre do japesh me shume se lojtaret e tjer turk qe kan luajtur ne Milano?

“Nuk eshte e lehte per turqit ne Itali, duhet te mesojme gjuhen, besoj se do adoptohem shpejt”.

Roli juaj shume i perfolur ka qene problematik per kete skuader, sa i stimuluar je nga kjo gje?

“Jam pjese e nje skuadre te madhe dhe do jap gjithcka nga vetja. Jam i sigurt qe klubi ka fituar nje mbrojtes shume te fort. Shpresoj ti ndihmoje per shume vite”.

Cili eshte objektivi i skuadres?

“Jemi te perqendruar ne te gjithe objektivat maksimal. Inter eshte skuader e madhe”.

Cfare ju shtyhu per te zgjedhur Inter?

“Behet fjale per nje skuader big te europes, me ne fund arrita ketu pas shume tenataivave ne te shkuaren. Prezenca e Mancinit ishte shume e rendesishme per zgjedhjen time”.

Champions League do jete objektivi i sezonit te ri? 

“Meritojme te luajme ne kete turne, do punojme per tu rikthyer. Inter duhet te jete gjithmone pjes e ketij kompeticioni”.

Cila eshte pika e forte e Mancinit? 

“E kam patur kundershtar ne Turqi, eshte trajner fitues”.

Si do e sherbesh Icardin ne zonen e rreptesise?

“Flasim per nje nga me te miret per pozicionin e tij. Detyra ime do jete ta furnizoje sa me mire”.

Si e shpjegon deshtimin e Turqis ne Europian? 

“Ishte nje grup i komplikuar, nuk mund te them me shume”.

Do i keshilloni lojtar tjeter turk Interit?

“Nuk dua te jap keshilla, por ka shume lojtar te zot, do me behej qejfi te kisha bashkokmbas tek Inter”.

Perse zgjodhe 18?

“Ne fillim mendova per 88, por 1 eshte special per mua. per kete i shtova 8”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.