Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

341 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Eshte lufte mes Inter dhe Roma per Nainggolan. Zikalterit ofrojne…

Eshte lufte mes Inter dhe Roma per Nainggolan. Zikalterit ofrojne…
Xhorxh Gellci

Per Radja Nainggolan tashme eshte duel midis Interit dhe Romes, qe do te benin gjithcka per te siguruar sherbimet e mesfushorit te forte belg qe do te vinte nga Cagliari. Te enjte, Marco Branca ka drekuar me presidentin e Cagliarit Massimo Cellino, i cili me pas ka folur ne telefon me Massimo Morattin. Vlera e lojtarit eshte 15 milion euro, por Interi do te fute edhe ndonje lojtar ne marreveshje.

Opsioni i pare eshte portieri Francesco Bardi, ne pronesi te Interit por qe vitin e fundit ka luajtur ne Novara. Cellino ka refuzuar sepse ka gjetur nje portier nga jashte Italise per pasardhesin e Agazzit. Presidenti kaljaritan do te preferonte nje mbrojtes mes Biraghi, Caldirola dhe Donati.

Ndersa Roma do te formonte nje oferte te ndryshme dhe do te ishin gati 10-12 milion dhe bashkepronesia e njerit prej Nico Lopez, Bertolacci dhe Verre.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.