Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

559 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, eshte merkato e okazioneve: goditje e trefishte, por endrra e madhe e Contes ka vetem nje emer!

Inter, eshte merkato e okazioneve: goditje e trefishte, por endrra e madhe e Contes ka vetem nje emer!
Inter Club Staff

Nuk do te kete nje merkato me goditje te medha, dhe Interi po mundohet te perforcohet me goditje qe te mos kene impakt te forte ne bilanc perpara se te shiten disa lojtare te caktuar.

“Eshte nje merkato e komplikuar: po shihet cdo gje me kujdes, po mendohen deri ne detaj edhe shifrat me te vogla.”

“Keshtu, per momentin goditje low cost, goditje te cilat nuk po ngrihin shume zemrat e tifozeve qe kane pritur nje merkato me te madhe, por duket se nuk i kane bere llogarite me pandemine.”

“Interi nga ana e saj, po pret disa shitje per te tentuar qe te plotesoje te pakten endrren e madhe te Contes ne mesfushe.”

“Tekniku zikalter po pret gjithmone Kante, lojtarin qe e adhuron per menyren e lojes dhe qe e ka stervitur edhe te Chelsea.”

“Ne kete moment, te gjithe kane deshire per fitore, por te gjithe jane te vetedijshem se goditje si keto duan durimin e duhur.”

“Deri ne ate moment kur Marotta dhe Ausilio te mos kene larguar lojtaret qe jane jashte projektit, levizjet ne hyrje do te jene me te vertete te pakta.”

“Me perjashtim te rastit ku ndonje klub i madh do te trokase tek dera e Interit me ndonje oferte te parezistueshme per ndonje nga lojtaret e medhenj zikalter”, shpjegon La Gazzetta dello Sport.

“Per Vidal, per shembull, e per te cilin eshte negociuar ne menyre sekrete nje sezon me pare dhe ne menyre zyrtare kete sezon, ai eshte shume afer transferimit ne Milano.”

“Me ne fund pritet te bashkohet me mentorin e tij, Antonio Conte. E njejta gje vlen edhe per Aleksandar Kolarov, qe Ausilio e ka pelqyer gjithmone dhe qe Interi ne te kaluaren e ka ndjekur shume me kujdes.”

“Tani po afrohet me zikalterit edhe emri i Matteo Darmian, lojtar krahu i Parmes por qe ndiqet prej vitesh nga Interi.”

“Por ashtu si per Vidal dhe Kolarov, edhe per te kesaj radhe duket se eshte hera e duhur per tu transferuar tek Interi dhe mund te jene ate te tre goditja e trefishte e ketyre diteve te zikalterit.”

“Ndermjet Parmes dhe Interit me sa duket ka pasur nje marreveshje per 5 milione euro, por situata ne kete moment ka ndryshuar dhe ai mund te vije per gjysmen e kesaj shifre.”

“Keshtu, per Conten nje goditje e trefishte me endrren e madhe Kante ne sirtar.”

Burimi: La Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.