Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

376 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ESPN – Nese PSG nuk blen Icardin, Interi do detyrohet te beje nje sakrifice tjeter te dhimbshme

ESPN – Nese PSG nuk blen Icardin, Interi do detyrohet te beje nje sakrifice tjeter te dhimbshme
Inter Club Staff

E ardhmja e Mauro Icardit do te vendose shume edhe per veren e ardhshme per te gjithe klubin e Interit.

Sulmuesi argjentinas eshte ne huazim tek Paris Saint Germain nga Interi dhe klubi parizien, vetem nje dite me pare eshte nominuar kampione e Frances pas pezullimit te kampionatit.

PSG ka nje te drejte blerje tek Icardi per 80 milione euro, por ende nuk dihet dhe nuk eshte e qarte se cfare vullneti ka klubi.

Gjithesesi, ajo qe eshte e sigurt ne kete moment eshte se e ardhmja e tij tek Interi eshte e pefunduar. Por, sipas ESPN, Icardi do te vendose shume per sa i perket te ardhmes tek Interi.

“Me sa duket, nje blerje e munguar nga PSG e Icardit do e bente Interin te kishte nje problem teper te madh.”

“Mbi te gjitha, ky problem eshte ekonomik. Rikthimi ne Milano i Icardit do i sillte nje mungese te rendesishme parash klubit zikalter qe do duhet te modifikonte planet e merkatos.”

“Keshtu, nese Maurito kthehet mbrapa, Interi do detyrohet te beje nje sakrifice teper te rendesishme duke shitur nje nga lojtaret e saj me te cmuar.”

“Dy lojtaret e pare qe mund te sakrifikohen jane ato qe kane merkato natyrisht: ose Lautaro, ose Milan Skriniar. Kjo per te sistemuar bilancin dhe per te menaxhuar merkaton ne hyrje ne sezonin e ardhshem edhe pse Conte do deshironte ti mbante te dy ne skuader.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.