Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

238 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Esposito zbulon: “Conte eshte nje fenomen. E dini cfare me ka thene kur isha tek Interi?”

Esposito zbulon: “Conte eshte nje fenomen. E dini cfare me ka thene kur isha tek Interi?”
Inter Club Staff

Sebastiano Esposito, sulmues i lindur ne vitin 2002 dhe qe eshte ne pronesi te Interit, ka dhene nje interviste te shkurter per mikrofonat e Tuttomercatoweb.

Ai ka folur edhe per kohen e tij tek Interi si dhe per nje fraze qe Conte i ka thene Espositos gjate periudhes qe kane qene te zikalterit.

A po mendon per nje rikthim ne Itali?

“Eshte nje objektiv. Eshte vendi im. Futbollisti vendos pak gjithesesi, sidomos ne rastin tim kur vendosin bashke dy klubet.”

Inter mund te fitoje Scudetton kete vit?

“Uroj qe po. Per momentin po ben mire, ka me shume pike edhe se vjet. Do te luftoje per te fituar, si gjithmone.”

Conte te Tottenham si e shikon?

“Nese e ka pranuar ate detyre do te thote se gjerat jane bere ashtu si duhet. Eshte nje kerkues dhe ai ben diferencen.”

“Flet vete kurrikulumi i tij per te. Eshte nje fenomen. I kam uruar fat. Perpara se te largohesha nga Interi me ka thene se do te vazhdoje te me ndjeke edhe nga larg.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.