Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,074 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ET deshiron Hernandez: ky eshte propozimi

ET deshiron Hernandez: ky eshte propozimi
Bujar Berishaj

Inter operon ne merkato, sigurisht per te permisresuar skuadren e Mazzarrit, por edhe per te realizuar shitjet me qellim qe te garantojne nje hyrje ekonomike ose per te amortizuar cmimet e objektivave te ndryshme.

Ne kete sens, kandidati kryesore per te leshuar Milanon duket gjithmone te jete Fredy Guarin, qe iu afrua Monacos javen e fundit, edhe pse ne kete drejtim ka diferenca te rendesishme, pothuajse ne cdo gje: me kolumbianin qe kerkon 3.3 milione euro ne sezone dhe me Inter qe per mesfushorin kerkon se paku 18 milione euro.

Keshtu, pra shtohet edhe nje tjeter kandidat per mesfushorin e klasit ’86: Eshte Manchester United me trajnerin e ri Louis Van Gaal, me Juventusin qe lejon…

Sic zbulon Tuttosport jane te qete fal marredhenieve te mira me agjentin e lojtarit Marcello Ferreyra, duke e ditur se mund te veprojne vetem ne rast largimi te Arturo Vidal, kurse Inter, pasi e ka ofruar te dy big-et e Madridit, kerkon te bej te njejten gje me Red Devils duke u perpjekur te perfshijne ish-lojtarin e Portos ne tratativen per Hernandez, qe eshte i preferuari i Thohir.

Manjati indonezian do te mbeshtet te Michael Bolingbroke, shefi i ri ekzekutiv i Inter qe vjen nga Old Trafford.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.