Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 5, 2020

Scroll to top

Top

621 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Eto’o tek Inter? Nuk ka dy pa tre…

Eto’o tek Inter? Nuk ka dy pa tre…
Donald Elmazi

Drejtori sportiv Ausilio eshte kthyer ne Milano nga udhetimi ne Londer me dy pako. Ne te paren eshte kontrata e Vidic dhe ne te dyten nje bilete ku eshte shkruar Eto’o.

Tani jemi akoma ne fushen e hipotezave dhe do duhet te presim pak kohe per te kuptuar se ajo bilete mund te trasformohet ne nje kontrate por fakti qe eshte folur eshte pothuajse nje rruge e hapur. Perpos edhe ne te shkuaren Eto’o ka qene pothuajse dy here gati per tu kthyer ne MIlano; ne vjeshten e 2011, duke perfituar nga pauza e kampionatit rus dhe per te ardhur borxh disa muaj deri ne fillim te kampionatit. Anzhi bllokoi gjithcka. Hera e dyte ishte kete vere, ne momentin kur Kerimov kishte vendosur te linte te lire te gjithe lojtaret qe kishte mbuluar me para vetem qe te pranonin trasferimin ne Machackala. Ne fund Eto’o preferoi t’i pergjigjej thirrjes se Mourinhos dhe te kthehej te luante per nje kampionat me me vlera dhe tek nje klub si Chelsea. Gjithsesi martesa duhet konfirmuar dhe shenjat nuk mungojne.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.