Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,286 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Europa League: ja te gjitha kombinimet qe do te kualifikonin Interin!

Europa League: ja te gjitha kombinimet qe do te kualifikonin Interin!
Inter Club Staff

Rruga per kualifikimin e Interit ne raundin tjeter ne Europa League eshte teper e veshtire, por shprese ka ende.

Rregullorja ne teori i jep Interit shprese edhe ne rast se ne Prage ndermjet Spartes dhe Southampton ndeshja del ne barazim: ne kete rast, nese ne ndeshjen e fundit Southampton-Beer Sheva del ne barazim dhe Interi te munde Sparta Pragen, zikalterit dhe anglezet do gjendeshin me 9 pike ne tabele dhe do te vlenin ndeshjet direkte per te percaktuar renditjen, e Interi do te parakalonte anglezet sepse ne Milano ka fituar 1-0 dhe ne Londer ka shenuar nje gol ne fushe kundershtare ne ate humbje 2-1.

Eshte e qarte se nese Sparta Praga dhe Southampton do te luajne pa bere llogaritje, per Interin do te jete nje avantazh. Pa ‘biskoten’, rezultati ideal per Icardin dhe shoket e skuadres do te ishte nje fitore e Southampton ne Ceki, sepse ne ate rast Interi do te kishte vete ne dore kualifikimin dhe psikologjikisht do te ishin ne nje gjendje me te sigurte ku kualifikimin do ta kishin vete ne dore e nuk do duhej te prisnin lajme nga Anglia. Skuadra e Piolit duke fituar ne San Siro 2-0 ndaj Cekeve ose me nje rezultat me 2 gola diference do te kalonte keshtu ne raundin tjeter. Nderkohe Sparta mund ti lejoje vetes te humbase 1-0 ose te humbase me dy gola diference por duke shenuar vete dy.

(Corriere dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.