Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,500 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Europa League, te grumbulluarit e Piolit: Jashte Medel, ne liste premtimi i ri Pinamonti!

Europa League, te grumbulluarit e Piolit: Jashte Medel, ne liste premtimi i ri Pinamonti!
Inter Club Staff

Neser ne darke Interi do te zbrese ne fushe ndaj Hapoel Beer Sheva ne Europa League. Interi duhet te fitoje me patjeter qe te mbaje gjalle nje shprese te vogel per kalimin e grupit.

Tekniku Pioli ka grumbulluar 20 lojtare per ndeshjen e neserme dhe ne liste nuk jane ashtu sic pritej Medel deh Santon, te cilet kane probleme me demtimet. Por ne mesin e emrave te skuadres se pare eshte edhe Pinamonti nga Primvera (lojtar i klasit 1999).
Kjo eshte lista e plote e lojtareve:

PORTIERE: 1 Handanovic, 30 Carrizo, 46 Berni;

MBROJTES: 13 Ranocchia, 15 Ansaldi, 24 Murillo, 25 Miranda, 33 D’Ambrosio, 55 Nagatomo, 95 Miangue;

MESFUSHORE: 5 Melo, 19 Banega, 27 Gnoukouri, 77 Brozovic;

SULMUES: 9 Icardi, 11 Biabiany, 23 Eder, 44 Perisic, 87 Candreva, 99 Pinamonti

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.