Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,364 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FABRIZIO ROMANO KONFIRMON CDO GJE: “Mund ta themi me siguri: pas takimit Inter-Leverkusen, Gosens do…”

FABRIZIO ROMANO KONFIRMON CDO GJE: “Mund ta themi me siguri: pas takimit Inter-Leverkusen, Gosens do…”
Inter Club Staff

Pas shume lajmeve te ndryshme ne oren e fundit, me Robin Gosens qe u dha fillimisht shume prane largimit dhe me pas shume prane qendrimit, per kete gje ka folur edhe eksperti i merkatos nderkombetare, Fabrizio Romano.

Ai ka dhene keshtu te rejat e fundit nga Leverkusen, por edhe rreth tratatives se zhvilluar dje pas ndeshjes Inter-Cremonese ne Milano.

“Ne kete moment, edhe pse dukej si dicka e sigurt, Inter ka vendosur per te mbajtur Robin Gosens ne Milano”, thote ai.

Me sa duket, Inter nuk eshte aspak e kenaqur me formulen e ofruar nga Bayer Leverkusen por ka edhe me shume.

Fabrizio Romano vzahdon edhe me tej: “Dje ka pasur nje takim shume te rendesishem ne Milano mes paleve”.

“Ne ate takim, Inter ka vendosur te mos e shese lojtarin me kushtet qe ka pretenduar Bayer Leverkusen me drejtuesit e saj”.

“Nese gjerat qendrojne keshtu, Gosens do te qendroje nje lojtar i Interit dhe do te luaje per Inzaghin kete sezon”.

“Vetem nese Bayer Leverkusen do te ndryshoje oferten e saj, duke i ofruar Interit nje formule me blerje perfundimtare, atehere mund te behet dicka”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.