Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

459 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Face to Face – Bianchi: “Thohir? Interi ishte i milanezeve, tashme mos te habitemi”

Face to Face – Bianchi: “Thohir? Interi ishte i milanezeve, tashme mos te habitemi”
Ardis
  • On 15/11/2013, 14:52

Ka qene trajneri i pare i epokes Moratti. I ftuar ne rubriken javore te FcInterNews, Face to Face, Ottavio Bianchi, teknik i pankines zikalter 1994-’95, na jep mendimin e tij per kalimin e Interit ne duart e Erick Thohir dhe mbi Interin qe po lind nen drejtimin e Walter Mazzarrit. Ja dhe intervista e tij e perkthyer ne shqip nga inter.al:

Cfare ideje keni krijuar mbi largimin e Morattit dhe blerjes se interit nga ana e Thohir?
“Duhet te mesohemi me kete proces. Ne kampionatet e tjera invenstitore te huaj tashme kane ardhur prej kohesh, keshtu qe eshte normale qe ka kete lloj vemendje nga ana e skuadrave italiane. Inter eshte menaxhuar perhere nga presidente milaneze sic ishte Pellegrini dhe Fraizzoli dhe kjo eshte ndoshta ajo qe te ben habi. Ekonomia boterore ecen ne kete drejtim, nderkohe me perpara futbolli italian nuk ka qene i pelqyer per shkak te disa situatave. Nuk ka asgje per tu habitur”.

Cfare mund te thoni per kete fillim te sezonit nen drejtimin e Mazzarrit?
“Skuadra po ben nje kampionat te mire, nuk eshte influencuar nga keto ngjarje dhe kjo eshte gjithashtu nje merite. Edhe shtypi, tifozet dhe ambjenti ne pergjithesi e kane pranuar kalimin e pronesise ne menyre pozitive”.

Per ata qe punojne te Interi mund te lindi ndonje frike?
“Nuk besoj sepse te punosh tek Interi eshte njesoj si te punosh tek shoqerite e tjera. Nje klub qe ndryshon pronesi eshte si nje gazetar qe nderon drejtor. Tashme me duket si nje zakon i perditshem”.

Doni ti jepni ndonje keshille Mazzarrit?
Oscar Wilde thoshte qe nuk eshte nevoja kurre per te dhene keshilla…”.

Fiorentina v AC Milan X

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.