Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

276 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Face to Face – Suazo: “Cfare emocionesh te kthehesh ne San Siro. Thohir eshte i angazhuar”.

Face to Face – Suazo: “Cfare emocionesh te kthehesh ne San Siro. Thohir eshte i angazhuar”.
Ardis
  • On 06/12/2013, 19:00

David Suazo tek Interi ka fituar nje kampionat dhe nje Superkupe italiane. Kur e ka marre vesh per ftesen e Thohir, nga presidenti i ri zikalter, menjehere ka pranuar. Per rubriken Face to Face te FcInterNews futbollisti nga Hondurasi ka zbuluar emocionet e nje dite historike per klubin zikalter dhe pershtypjet e para per manjatin. Ja dhe fjalet e tij:

Ke marre pjese ne festen e Thohir kunder Sampdorias. Si te eshte dukur numri 1 i ri zikalter?
“Ishte shume i dashur. Shikohet qe po mban shume dhe po ben nje pune te madhe. Edhe pse eshte akoma fillimi, jane mundesite per te bere mire dhe shpresoj qe ta beje per te gjithe ambjentin zikalter. Persa me perket mua, me behet qejfi qe kujtohem si nje ish futbollist i ketij klubi”.

Cfare emocionesh patet qe kapercyet serish pragun e San Siros?
“Jane ndjenja te bukura dhe kujtime te nje pjese te jetes. Me behet me te vertete qejfi qe po i rikujtoj ato momente. Si nje ish lojtar eshte shume e bukur qe shume persona te duartrokasin”.

Kush eshte pershtypja e pare qe kishit per Thohir?
“Eshte akoma shpejt per te dhene nje gjykim, nuk ka as raport dhe as nuk kemi folur gjate. Pershtypja ime, dhe shpresoj, eshte qe mund ta coje sa me larte Interin dhe ti afrohet asaj qe ka Moratti.

Do te ishte komode nje sulmues alla Suazo ne Interin e sotem?
“Besoj se ka sulmues te mire ne qarkullim (qesh), mjafton te kerkosh. Sigurisht qe te behet qejfi qe te tjeret kujtohen per ty”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.