Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 14, 2022

Scroll to top

Top

543 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fair Play Financiar – Pothuajse zyrtar sanksioni per Interin: ja si do denohet klubi

Fair Play Financiar – Pothuajse zyrtar sanksioni per Interin: ja si do denohet klubi
Xhorxh Gellci

Prej muajsh flitet per nje gjobe te mundshme per Interin per shkak te sanksioneve mbi Fair Play-n Financiar, dhe duket se ky do te jete pikerisht denimi per klubin zikalter: “Lajmi mbi nje gjobe te mundshme qarkullon prej kohesh. Tani mungon vetem zyrtarizimi: pothuajse me siguri, Inter do te gjobitet nga Uefa, dhe vlera e gjobes do te jete prej 7 milion euro.” – shkruhet ne Calcio dhe Financa.

“Ne diten e 24 shkurtit, nje task force e perbere nga inspektore Uefa ka ardhur nga Nyon ne Milano, per te permbushur nje seri verifikimesh ne zyrat e zikalterve, pas atyre te bera ne muajt e shkuar. Zikalterve ne vecanti, Uefa u konteston nje debit prej 180 milion euro ne 3 sezonet e fundit, duke kaluar keshtu tavanin e vendosur nga rregullat e saj.” – lexohet ne revisten “Calcio e Finanza, qe kujdeset per temat financiare te lidhura me futbollin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.