Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,836 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fair Play Financiar: Zhang ne mesin e shtatorit do te takoje UEFA-n. Suning deshiron…

Fair Play Financiar: Zhang ne mesin e shtatorit do te takoje UEFA-n. Suning deshiron…
Inter Club Staff

Giovani Gardini, sebashku me Zanettin, do te jene ne keto dite te ftuar ne Gjeneve per te perfaqesuar Interin ne punet e ECA (Federata e Klubeve Europiane).

Ne kete takim nuk eshte parashikuar asnje bashkebisedim me UEFA-n per sa i perket Fair Play Financiar. Ai do te mbahet (mbase me vete Zhang) vetem pas 14 shtatorit, kur eshte ne plan zgjedhja e drejtusit te ri per post-Platini.

Duke pare ndryshimin ne drejtimin e klubit, nuk perjashtohet nje tentative per te hequr denimin per Interin dhe per ta zhvleresuar marreveshjen qe eshte ber me UEFA-n perpara ardhjes se Suning. Kinezet deshirojne qe Interi te shpenzoje i lire, pa pasur friken e ndeshkimit, sepse ata jane te bindur se do te rrisin te ardhurat e klubit ne menyre te ndjeshme, si me sponsora por edhe me ndonje shitje tek Jiangsu ne Janar. Skuadra nga Nanjing kontrollohet nga vete Suning.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.