Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

484 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Familja Moratti tek Interi: Angelomario ka postin me te rendesishem. Milly eshte tek…

Familja Moratti tek Interi: Angelomario ka postin me te rendesishem. Milly eshte tek…
Inter Club Staff

Ne nje analize qe ka bere Tuttosport tek niveli drejtues tek Interi, ka nxjerre ne pah se cfare pozicionesh mban familja Moratti ne shoqerine zikalter.

Eshte pikerisht i Angelomario Morattit, djalit te Massimo Morattit, posti me i rendesishem dhe me prestigjoz: Zevendespresident dhe keshilltar ne admistrim. Nje detyre shume operative. Angelomario eshte shume prezent edhe ne Federate, ku eshte zgjedhur keshilltar. Milly ka mbetur gjithashtu ne organigrame si advisory board, rol qe e sjell shpesh here ne seline zikalter. Dhe si gjithmone, ajo qe ndjek skuadren ngado qe shkon prej vitesh, eshte motra e Morattit, Bedy. Ajo shihet me shpesh nga te gjithe ne tribune (madje edhe ne Pinzolo).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.