Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

1,057 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Faqet e para te gazetave – Eder gezon Italine. Acerbi per Interin, Ranocchia per Sassuolon: marreveshja pothuajse…

Bujar Berishaj

Nje gol i Eder qe ka kualifikuar Italine me tutje ne Euro 2016. Ky eshte krye-titulli i te gjitha gazetave italiane ne faqet e tyre te pare. Nderkohe te Gazzetta dello Sport ka edhe pak merkato:

GAZZETTA DELLO SPORT – Eder che goder. Ibra mposhtet, Italia ne nje te tetat e finales. Itali pasive por ne pjesen e dyte Zaza jep nje shkendije dhe super gol i interistit ne fund: te merkuren Irlanda. Acerbi per Interin dhe Ranocchia te Sassuolo: marreveshja eshte pothuajse e kryer.

CORRIERE DELLO SPORT – Xhevahir i Eder, enderra azzurre vazhdon (1-0). Italia e mire, ne nje te tetat me shume mundesi do te jete Mandzukic sesa Morata. Mposhtet edhe Suedia, vendi i pare ne xhep.

TUTTOSPORT – Fratello d’Italia (Vella i Italise). Nje gol i Eder mposht suedezet, Italia ne nje te tetat e finales.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.