Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

273 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Farris, zevendesi i Inzaghit flet per Dybala: “Dybala? Jam dakord me Marotten. Interi duhet te…”

Farris, zevendesi i Inzaghit flet per Dybala: “Dybala? Jam dakord me Marotten. Interi duhet te…”
Inter Club Staff

Pas tete sukseseve radhazi, Inter humbet dy pike ne rrugen e saj me Atalanten ne nje ndeshje qe perfundoi 0-0.

Nderkohe, komenti i pare pas ndeshjes ka qene ai i Massimiliano Farris, zevnedesi i Inzaghit qe ka folur direkt per mungesen e Inzaghit perpara kamerave.

“Ju pershendes nga Simone, por nuk e ka rekuperuar ende zerin e tij nga ndeshja e se merkures dhe me ka kerkuar kete nderin qe te vij ketu te flas me ju.”

Keni provuar qe te lodhni Atalanten duke luajtur gjithe kohes. Ata jane vendosur edhe me kater lojtare prapa vetem qe t’ju ndalnin.

Sulmuesit ne pjesen e pare e kane mbajtur me mire topin ne krahasim me pritshmerite?

“Ne e kemi provuar ta ndertonim lojen qe nga prapa, duke sulmuar me kujdes dhe te mos hidhnim topa kot perpara.”

“Por lojtaret vinin nga nje ndeshje prej 120 minutash dhe Sanchez ka bere mire. Juventusi ka luajtur nje ndeshje fizike me neve dhe eshte ndjere sot.”

“Por mendoj se per mua ka qene nje ndeshje e bukur. Ka pak pendese qe nuk kemi marre nje fitore, por ka respekt per proven e Atalantes.”

Dalengadale skuadrat po ju studiojne me kujdes. Po mendoni alternativa per lojen tuaj?

“Per momentin nuk ka nje siguri, ne luajme ne menyre te ndryshme cdo here. Pastaj se cfare bejne te tjeret nuk na intereson.”

“Na intereson ajo qe bejme neve. Duam te lundrojme me sigurite tona dhe jo me te tjereve.”

Ne pjesen e dyte Inzaghi po kerkonte qe skuadra te rrinte e lidhur.

“Edhe ne pjesen e pare. Kishte shume unitet si skuader dhe ne duam te vazhdojme keshtu.”

“Do te jete e veshtire sepse kemi skuadra te veshtira perpara, por edhe Atalanta e ka treguar sot se mund te mbaje hapin tone. Duhet unitet.”

Sa do te fliste Inzaghi me Dybala?

“Kam degjuar fjalet e Marottes, per te cilin kam respekt te madh. Ai tha se ne ndjekim cdo lojtar me kujdes, por nuk dua te futem ne detaje.”

“Ne jemi ne rregull me sulmuesit tane dhe besojme fort tek ata. Le te flasim per sulmuesit qe ka Interi sot.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.