Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

830 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fassone: “Derbi? Na ka zhgenjyer Interi. I propozova dy data te tjera, por ata nuk…”

Fassone: “Derbi? Na ka zhgenjyer Interi. I propozova dy data te tjera, por ata nuk…”
Inter Club Staff

Drejtori i pergjithshem i Milanit ka folur per daten e re te derbit qe sapo eshte vendosur nga Federata.

Marco Fassone, ish-drejtues i Interit por tani ne krye te Milanit, ka folur sot per mediat dhe per vendmin e dates se derbit nga ana e Federates per te cilin ai dhe Milani kane qene kunder.

Reaksioni pas ketij vendimi?

“E kemi marre keq. Jemi te zhgenjyer. Kemi nje shije te hidhur. Kemi bere gjithcka duke kerkuar edhe ndihmen e presidentit te Federates.”

“I kemi dhene Interit dy mundesi: ta luajme me 25 prill ose me 1 maj, data ne te cilat ndeshja mund te luhej ne darke dhe data te cilat jane festive.”

“Por rregullorja dhe burokracia i ka dhene Interit mundesine qe te refuzoje te dyja ofertat tona.”

“Ata nuk kane dashur te na degjojne per arsyet e tyre.”

“Gjithesesi shpresoj shume qe tifozet te pergjigjen me se miri thirrjes per te qene prezent ne derbi dhe te jete nje Milan-Inter qe te gjithe meritojme.”

Cfare do te thuash kur thua Interi? E ke per ndonje drejtues ne vecanti? Dhe cfare motivimi kane pasur?

“Une i referohem te gjithe drejtuesve te tyre. Motivimi qe ata kane dhene ka qene qe me 29 Prill do te luajne kunder Juventusit keshtu qe jane dakort vetem me daten 4.”

“Ata donin qe te respektohej rregullorja prandaj e fituan kete beteje.”

“Por nuk dua te bej polemika. Ne mund te takonim njerez, te flisnim, te mundoheshim te benim dicka por per fat te keq shkoi keshtu.”

“Edhe ne do te kemi Juventusin kater dite perpara derbhit, por do te tregojme qe dy takime te rendesishme mund te luhen afer e afer.”

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.