Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

583 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fassone dhe Milan: “E duam San Siron te gjithin per vete dhe largimin e Interit, ndryshe…”

Fassone dhe Milan: “E duam San Siron te gjithin per vete dhe largimin e Interit, ndryshe…”
Inter Club Staff

Ceshtja e stadiumit ka kohe qe diskutohet ne Milano, me Interin nga njera ane qe deshiron te kete nje impiant modern me apo pa Milanin, dhe me Milanin qe sic duket ka ndryshuar planet e saj.

Prej kohesh Milani kishte bere me dije se nuk deshironte te investonte ne San Siro sepse deshironte te ndertonte nje stadium te ri por duket se gjerat kane ndryshuar tashme me kalimin e kohes.

Milani, sipas te rejave te fundit, deshiron te qendroje ne San Siro por deshiron ta beje kete gje pa Interin.

Sot kane dale detajet e para per sa i perket kesaj ceshtje dhe duket se nyja e stadiumit do te doje ende kohe per tu zgjidhur per skudrat e Milanos qe kane me shume se gjysem shekulli qe e ndajne bashke stadiumin.

Deshira e pare e skuadrave eshte qe te luajne nga nje stadium te ndryshem sepse bashkjetesa ne San Siro eshte pare si torturuese.

Ata qe e rihapen perseri kete ceshtje sot, kane qene aksioneret e Milanit ne asamblene ku kane folur me Fassonen.

Zevendes presidenti i aksionereve te AC Milan, Giuseppe La Scala ka folur sot per Meazzen duke thene:

“Stadiumi? Eshte folur pak ne takimin e pare qe kishte te bente me shume me bilancin.”

“Fassone na ka shpjeguar se brenda 30 qershorit duhet ti sinjalizojme komunes preferencen e Milanit per sa i perket stadiumit.”

“Nga njera ane eshte tema San Siro, por Fassone eshte totalisht kunder bashkjeteses me Interin.”

“Nese jo, si vend per te ndertuar stadiumin tone eshte zona e ‘Scalo Farini’.”

“Por duhet te theksojme dicka, opsioni i pare per ne eshte San Siro, por duam qe Interi te largohet qe aty.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.