Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

877 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fassone: “Mazzarri, zgjedhja e duhur” Tifozet me kane surprizuar sepse…

Fassone: “Mazzarri, zgjedhja e duhur” Tifozet me kane surprizuar sepse…
Xhorxh Gellci

Ka nisur sezoni zikalter ne Pinzolo dhe me skuadren eshte edhe drejtori gjeneral i Interit, Marco Fassone qe ka folur ne mikrofonat e Inter Channel: “E njoh prej kohesh administratoret e Trentino dhe gjithmone na japin mundesine qe te punojme mire. Kam pare hapa perpara ne organizimin e kesaj pregatitjeje prandaj nuk ka alibi dhe duhet te pregatitemi sa me mire ne keto 20 vjet.”

MAZZARRI – “Na jep kenaqesi qe ka besim tek Mazzarri, jam i sigurt qe eshte zgjedhja e duhur dhe jam i bindur qe do te beje mire. Ne si shoqeri duhet ta vendosim ne kushte sa me te mira per te patur sukses dhe prandaj po punojme ne kete drejtim.”

SHOQERIA – “Ajo e Interit eshte nje shoqeri shume e bukur por komplekse. Ka shume objektiva ambicioze, duhet te mesojme nga eksperiencat negative te vitit te shkuar per te bere me mire kete vit.

TE ARDHURAT DHE SHPENZIMET – “Jemi mbrapa si sistem ne rang vendi. Infrastrukturat sportive jane te ndalura ne Boterorin e vitit 90′ dhe vetem tani po fillohet te kuptohen pasojat. Po shkojme ne krize duke mos patur te drejta televizive, detyra ime eshte te transformoj punen, te ul kostot, dhe te rrit te ardhurat per merkaton.

ABONIMET – “Modelet e suksesit shikojne jashte Italie, por edhe brenda. Interi eshte i ndjeshem dhe i kujdesshem dhe do qe te shpjere njerezit ne stadium edhe ne nje moment krize dhe ne nje moment te veshtire per skuadren, duke patur parasysh sezonin e fundit. Ka nje raport te vecante me nje tifozeri speciale, sic eshte ajo zikalter. Falenderoj tifozet qe kane dhene pergjigje pozitive edhe ne nje moment te veshtire per skuadren. Me kane befasuar!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.