Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

506 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fassone: “Mister Li? Eshte i ndryshem nga Moratti sepse…”

Fassone: “Mister Li? Eshte i ndryshem nga Moratti sepse…”
Inter Club Staff

Eshte bere e udhes tashme qen e futboll te krahasoh cdokend me kedo.

Qofshin keta futbolliste te rinj apo te afirmuar, krahasimi eshte pas dere per kedo.

Por kjo gje ndodh edhe me drejtues ne boten e futbollit.

Te njejten gje ka bere sot ish-drejtuesi i Interit, sot tek Milani, Marco Fassone, qe ka krahasuar presidentin kinez te Milanit me Morattin.

Shume njerezve do i bente pershtypje se cfare lidhje mund te kete Mister Li me Massimo Morattin, por Fassone nuk eshte kursyer dhe ka futur ne te njejten fjali emrat ketyre dy personazheve.

Njeri eshte anonim, president aktual i Milanit dhe tjetri legjende e futbollit Italian por mbi te gjitha i Interit, pasardhes i nje legjende tjeter, Angelos.

Mbase krahasimi eshte i pavend, edhe kur vihen ne dukje gjerat jo te perbashketa.

Keto kane qene fjalet e Fassones sot:

“Rifinancimi tek Milani do te behet. Kemi disa menyra qe po shqyrtojme. Ne fakt jane tre opsionet qe Mister Li ka dhe po i vlereson. Ka akoma kohe. Mister Li nje personazh misterioz? Ne Itali, Milan, Interi dhe Roma kane president te huaj. Por kjo sdo te thote qe zoti Li nuk ka pasion ne ate qe ben. E kunderta. Une vete nuk kam te njejtin raport sic e kam pasur me Morattin, sepse ai ka nje stil tjeter. Ai ka stilin qe flet pak dhe nuk duket shume, tregon faktet. Ndryshe nga Moratti per shembull.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.