Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,091 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fati i Interi luhet ne Giacarte: Moratti Jr do takoje Thohir. Arsyeja…

Fati i Interi luhet ne Giacarte: Moratti Jr do takoje Thohir. Arsyeja…
Andi Prifti

Nderkohe qe Massimo Moratti do kthehet nga pushimet ne Forte dei Marmi, djali i tij, Angelomario (qe ndodhet ne Bali), do kete nje takim te rendesishem me Erick Thohir, por ndoshta dhe me babain e tij Teddy dhe vellain Garibaldi.

Thohir eshte kthyer ne shtepi te shtunen dhe ka folur me Mao Morattin per te caktuar takimin, Ky takim do sherbeje per te folur per parteritetin mes tyre dhe per te diskutuar mbi qeverisjen e klubit.

Takimi koke me koke me djalin e Presidentit mund te jete i duhuri per te filluar bisedimet ne menyre konkrete per rolet ne brendesi te shoqerise“, shkruan Corriere dello Sport.

Udhetimi i Angelomario Moratti vjen tre muaj pas ardhjes se pare te Thohir ne Itali. Kete here do te jete djali i Moratti-t qe do njohe “familjaret e Mogul, babain Teddy, dhe vellain Garibaldi, te cilet, edhe pse nuk jane pjese e tratatives dhe duke mos qene te apasionuar pas futbollit, ne te ardhmen mund te kene nje rol ne kete shoqeri“, shpjegon akoma Corriere.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.