Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,261 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fati qe ben ‘shaka te hidhur’: Interit do i duhet te beje tifozllik per Chievon ndaj Zenges. Ja motivi!

Fati qe ben ‘shaka te hidhur’: Interit do i duhet te beje tifozllik per Chievon ndaj Zenges. Ja motivi!
Inter Club Staff

Interi, pas humbjes me Juventusin nuk e ka me vete ne dore fatin e saj per Champions League. 

Pikerisht per kete motiv, tashme pervec se te fitohet ndaj Udineses dhe Sassuolos, zikalterit do te duhet te shpresojne edhe qe Roma e mbi te gjitha Lazio, te mos bejne 6 pike ne 2 ndeshjet e radhes se tyre, sepse keshtu, sidomos Lazio, do te sillte perjashtimin matematik te Interit nga gare per Championsin dhe do e bente te pavlere takimin final ne Olimpico me Lazion.

Por nese Roma ka nje kalendar me te lehte (Cagliari jashte, Juventusi ne shtepi dhe ne fund Sassuolo ne Olimpico), eshte nje diskutim tjeter per djemte e Inzaghit qe do i duhet te perballen ne shtepi me Atalanten dhe Crotonen ne transferte fiks perpara javes se fundit te Serie A.

 

Per kete arsye, Icardi dhe shoket e tij duhet te shpresojne qe Crotone te mos e munde Chievo Veronen ne ndeshjen direkte per te qendruar ne Serie A ne javen e ardhshme: nje sukses i kalabrezeve do te sillte sigurimin e mbijeteses per ta ne Serie A.

Image result for zenga crotone

Djemte e Walter Zenga do te shkonin keshtu +6 nga zona e ftohte dhe me nje avantazh ne takimet direkte.

Natyrisht qe duhet marre parasysh qe rregullat mund te ndryshojne nese me shume se dy skuadra do te ishin me pike te barabarta: atje do te futej ne loje klasifikimi special.

Por eshte shume e sigurt gjithashtu se Lazio do ta kishte me mire te perballej me nje Crotone te shpetuar ne Serie A se sa me nje Crotone ne rrezik.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags