Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2021

Scroll to top

Top

1,037 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MOVIOLA – Fatkeqesi ne Camp Nou: Skomina shihte ne fushe vetem Barcelonen: mungon nje penallti por edhe shume gjera te tjera

MOVIOLA – Fatkeqesi ne Camp Nou: Skomina shihte ne fushe vetem Barcelonen: mungon nje penallti por edhe shume gjera te tjera
Inter Club Staff

Interi del nga Camp Nou me bindjen se mund ta luaje me cdo skuader ne bote sepse dje luajti nje ndeshje te madhe ndaj Barcelones.

Por gjithesesi zikalterit kane dale teper te nevrikosur nga ndeshja e djeshme per sa i perket arbitrimit te Skomina.

Gazzetta dello Sport ka publikuar sot moviolen e ndeshjes dhe nje analize me gjithcka cfare trupa arbitrale gaboi ne fushen e lojes.

“Ne minute n e 6 fillon gjithcka me nje karton te verdhe per Barella per nje nderhyrje ndaj Busquets.”

“Ne minuten 9 vjen e njejta gje per Griezmann. Edhe ky e meritoi totalisht kartonin sepse nderhyri keq.”

“Ne minuten e 16 asistenti Vukan sinjalizon nje pozicion jashte loje te Lautaros, por gabon ne menyre te rende: sa mire per te qe aksioni nuk konkretizohet me gol.”

“Ne minuten e 22 nje tjeter nderhyrje ne limite, por kesaj radhe eshte Pique mbi Barella: edhe ne kete rast vetem nje karton i verte.”

“Ne minuten e 27 goli i bukur i Candrevas anullohet per pozicion jashte loje. Por ky ishte nje vendim i drejte.”

Ne minuten e 35 De Vrij i merr kohen Suarez ne menyre te paster, por arbitri vershellen pa lidhje.”

“Ne minuten e 37 Skomina pret disa sekonda perpara se te vershelleje nje faull per Sensin. Conte nevrikoset shume (tekniku do te marre edhe nje karton te verdhe ne pjesen e dyte).”

“Ne minuten e 49 mungon nje karton i verdhe per Lenglet qe me nje faull taktik bllokon nje nisje te Lautaros.”

“Ne minuten e 57 episodi me i rendesishem i ndeshjes: ne zonen e Barcelones topi rrembehet nga Sensi qe i merr topin Arthur dhe ky i fundit i bie ne kemben e majte.”

“Nje penallti e paster qe as VAR (aty eshte hollandezi Makkelie, nje ekspert i fushes) nuk e sinjalizon. Pse? Si mund te ndodhi ky gabim ne keto nivele?”

“Ne minuten e 76 Vidal do te marre karton te verdhe dhe disa here ofendon arbitrin por ky i fundit e lejon ate te thote cfare te doje. Duhej i kuq.”

“Ne minuten e 80 Politano ne limite ndalohet me nje shqelm kembeve, por injorohet edhe ky rast.”

Dhe ne fund, Gazzetta dello Sport e mbyll MOVIOL-en me nje note 5 per arbitrin e ndeshjes: “U duk sikur po drejtonte nje ndeshje te skuadres se tij.”

“I jep skuadres se Barcelones cfare deshirojne ata. Nuk shikon faullat e Interit. Penalltia ishte dhe nuk u kupta se pse nuk u dha. Nje turp keto gabime ne keto nivele.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.