Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 20, 2020

Scroll to top

Top

1,036 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FcIM – Joao Mario refuzon oferten e Chelsea per shkak te… Maurizio Sarri: ja pse!

FcIM – Joao Mario refuzon oferten e Chelsea per shkak te… Maurizio Sarri: ja pse!
Inter Club Staff

Ai u rikthye javen e kaluar nga pushimet post-Boteror dhe ne fushe luajti rreth gjysme ore ne miqesoren e Lecces ndaj Lyon (i pritur me shume vershellima nga publiku). 

Po flasim per Joao Mario, portugezin zikalter qe po pret ende per te marre vesh te ardhmen e tij.

Deri me tani, per te kane ardhur pak oferta dhe shumica kane qene huazime nga disa skuadra apo kampionate mesatare por qe te gjitha keto mundesi jane hedhur poshte nga lojtari qe deshiron nje skuader te njohur per te ardhmen e tij e nuk po e degjon fare Interin qe deshiron ta shese lojtarin.

Situata e tij per hir te vertetes eshte mjaft komplekse, sidomos kur shikon se si lojtari nuk hyn aspak ne planet e Luciano Spallettit dhe Joao Mario perpara nisjes per ne Rusi e pranoi publikisht se nuk deshiron te rikthehet ne Milano e nuk deshiron te kete te beje me me Serie A.

Por jo vetem: ai gjate Boterorit, mesfushori kampion Europe ne fuqi i ka keshilluar edhe ish-shoket e tij te Sporting Lisbona qe po zgjidhnin kontraten me klubin e tyre qe te mos shkojne ne Itali.

Nje inat i vertete kundrejt futbollit italian qe nuk dihet se ku e ka pikenisjen e vertete. Mbase thjesht nga fakti qe ai nuk ja doli dot ne dy sezonet e tij me Interin.

Por sipas asaj qe thote FcInterNews, ai ne ditet e fundit ka refuzuar edhe Chelsean. Pavarsisht pelqimit qe ai ka per futbollin anglez, ku Joao Mario luajti per 6 muaj me West Ham qe nga janari deri ne maj, ai e ka refuzuar destinacionin Chelsea.

Motivi? Maurizio Sarri, dora vete tranjeri i ri i Blues.

Asgje personale me ish-tranjerin e Napolit, por duket se ka qene nje zgjedhje e detyruar nga fakti se ai nuk deshiron te stervitet me nga nje tranjer italian.

Duket se metodat e shkolles ne Coverciano nuk i pershtaten me karakteristikave teknike dhe taktike te luzitanit qe pret ende nje telefonate per te nisur nje aventure te re. Larg Italise, natyrisht.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.