Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 24, 2021

Scroll to top

Top

459 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FcIN – 35 vjecarit Berni i skadon kontrata, por Interi deshiron te rinovoje me deri ne 2019: ja pse

FcIN – 35 vjecarit Berni i skadon kontrata, por Interi deshiron te rinovoje me deri ne 2019: ja pse
Inter Club Staff

Nje Inter me aktiv pas perfundimit te nje kampionati nuk e kemi pare kurre. 

Zikalterit kane qene teper aktiv ne merkato: eshte siguruar Lautaro Martinez, Stefan De Vrij dhe Asamoah.

Por Interi eshte shume aktive edhe ne merkaton e shitjeve, sepse duhet te rekuperohen 30-40 milione euro ne plusvalenca per shkak te Fair Play Financiar deri me 30 qershor.

Gjithesesi, klubi duket se po tregohet aktive edhe me rinovimet e lojtareve te saj. Ne axhende eshte Miranda (qe i skadon kontrata ne 2019) por edhe Mauro Icardi, te cilit do i ofrohet rritje rroge dhe do tentohet te hiqet klauzola e largimit.

Por duket se do te kemi edhe nje surprize tjeter.

Pas nje lajmi sot ne mengjes nga Corriere dello Sport, tashme eshte konfirmuar qe Tommaso Berni do te rinovoje kontraten e tij me Interin.

Kete gje e thote FcInterNews qe ka arritur te siguroje disa detaje me shume per kete marreveshje te Interit me portierin e saj te trete 35 vjecar.

Keshtu, Berni do te sigloje kontraten e re e cila do te kete vlefshmerine deri ne 2019 duke e zgjatur kontraten aktuale deri ne 2019 me klubin zikalter.

Ka qene deciziv takimi i prokuratorit te tij Davide Lippi me drejtuesit e Interit gjate javes qe kaloi.

Kujtojme qe Interi ka nje motiv shume te qarte pas ketij rinovimi: Berni ka dale nga akademia e Interit dhe ky fakt e ben ate te kualifikohet per Listen A ne Champions dhe ne Listen A duhen kater lojtare te dale nga akademia e Interit. Ndersa ne Listen B, duhet 4 lojtare te tjere qe kane dale nga akademite italiane.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.