Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

820 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FcIN – Countdown per Dembele: Ja sa do te jete oferta e Interit! Ka lajme shume te mira, sepse…

FcIN – Countdown per Dembele: Ja sa do te jete oferta e Interit! Ka lajme shume te mira, sepse…
Inter Club Staff

Pak ore larg nga gongu qe do te vendose fundin e merkatos kineze, Interi mezi po pret te marre vesh nese Dembele do te perfundoje ne Kine apo ne Europe sepse nese kjo e dyta ndodh, ai me te gjitha gjasat do te transferohet ne Milano. 

Mesfushori belg eshte nje nga objektivat me te rendeisishem te Interit (madje edhe i deklaruar) por ne keto dite disa klube kineze e kane provuar per te edhe pse Interi i ofron atij dy vite kontrate me Interin dhe nje ose dy te tjera me Jiangsu ne Kine pasi te mbaroje aventura ne Milano.

Sot per sot, nuk ka pasur asnje oferte zyrtare, por zikalterit po presin oren 12:00 sot per te vazhduar pastaj ofensiven.

Tani ne kete moment kane mbetur edhe 3 ore, sepse ne 18:00 me shqiptaren, merkato aziatike mbyllet.

Sapo kjo gje te ndodhe, Ausilio do te hidhet ne sulm per te marre “po-ne” nga Tottenham qe sipas FcInterNews, tratativat do te fillojne javen qe fillon.

Ne kete moment, Tottenham e vlereson mesfushorin e saj me 20 milione euro por Interi do te beje shume pune diplomatike per te ulur kete cmim.

Dembele eshte objektivi i vetem ne kete moment per mesfushen e Interit ndaj te cilit mund te ofrohet nje transferim perfundimtar (jo huazim me te drejte blerje).

Ai per pak dite mbaron Boterorin dhe pikerisht per kete gje, zikalterit nuk mund te marrin nje mesfushor gjysemfinalist te boterorit me ulje, prandaj kerkesat e Tottenham jane kaq te larta edhe pse ai eshte ne vitin e fundit te kontrates dhe ka nje moshe jo te vogel.

Gjithesesi Interi do te mundohet qe te binde Tottenham per 10-15 milione euro.

Por te mos harrojme qe per Dembele treni Inter eshte thjesht nje ndalese dy vjecare, me pas e pret Kina dhe Super Liga kineze. Per momentin ai shihet si njeriu i duhur per mesfushen nga Spalletti.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.