Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 24, 2021

Scroll to top

Top

436 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FCIN – “Esposito eshte shume i lenduar nga komentet e tifozeve ne rrjetet sociale: ai ka bere me dije se…”

FCIN – “Esposito eshte shume i lenduar nga komentet e tifozeve ne rrjetet sociale: ai ka bere me dije se…”
Inter Club Staff

Nuk jemi ende ne diten e tymit te bardhe, por palet po avancojne me hapa te rendesishem drejt marreveshjes perfundimtare.

Sebastiano Esposito deshiron te vazhdoje si zikalter dhe e ka thene kete gje qarte si per agjentin e si per Interin, por tani do i takoje Pastorellos (agjentit te tij te ri) qe te gjeje marreveshjen ekonomike me Interin per rinovimin.

Sipas asaj qe tregon FcInter1909, ndermjet Ausilios dhe Pastorellos ka pasur nje takim te pare per kete ceshtje.

Por pas ketij takimi, pritet te kete edhe nje tjeter qe me shume mundesi do te jete i fundit sepse te dyja palet duan ta mbyllin sa me shpejt kete marreveshje.

Askush nuk deshiron polemika sepse djaloshi eshte ende shume i ri dhe opinionet dhe kaqdashja e disa personave apo mediave mund te ndikoje vertete ne karrieren e tij.

Si Interi por edhe Esposito nuk kane dyshime, marreveshja do te vije edhe pse shifrat nuk do te jene ato qe kane qarkulluar deri me tani.

Djaloshi eshte gati qe e vihet ne diskutim dhe te rritet gradualisht por ne kembim Interi i ka bere nje premtim atij, ate me te rendesishmen.

Ausilio i ka konfirmuar se klubi beson tek ai dhe qe nga sezoni qe nga tani e deri ne fund te sezonit do te kete mundesi per te treguar vlerat e tij ne fushen e lojes.

Interi eshte gati qe ti paguaje premio te shtrenjta formacioni per secilen skuader qe merr Espositon (per shembull, 100 mije euro cdo 10 ndeshje ne Serie A per klubin qe do e huazoje), e ky do te ishte nje motiv me shume per cilendo skuader per ta aktivizuar ate.

Nje sinjal i qarte ky nga Ausilio dhe Marotta qe edhe njehere tregojne se sa shume e llogarisin te ardhmen e Espositos tek Interi.

Por Esposito eshte shume lenduar edhe nga disa tifoze qe e kane sulmuar ne rrjetet sociale duke e quajtur mercenar per faktin se ska rinovuar akoma.

Ai i ka bere me dije agjentit dhe familjes qe nuk deshiron te zgjase me kjo situate dhe se duhet rinovuar sa me shpejt te jete e mundur, edhe per shifra me te ulta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.