Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

768 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FcIN – Interi deshiron te shese Candreven: Ja sa kerkon klubi zikalter per ta lejuar te largohet

FcIN – Interi deshiron te shese Candreven: Ja sa kerkon klubi zikalter per ta lejuar te largohet
Inter Club Staff

Pas kontakteve te para per nje rinovim te mundshem te kontrates qe e lidh me Interin deri me 2020, duket kjo ide tashme eshte venitur dhe se Antonio Candreva nuk pritet te rinovoje me Interin.

Sipas asaj qe tregon FcInterNews.it, Interi i ka bere me dije agjentit te lojtarit, Federico Pastorello, se rinovimi nuk eshte ne planet e klubit.

Pastorellos i eshte kerkuar gjithashtu nese mund te gjeje nje skuader tjeter per lojtarin.

Vete Candreva, i cili eshte lajmeruar edhe nga drejtuesit per kete vendim, nuk ka deshire qe te qendroje nese nuk i rinovohet kontrata.

Nderkohe, agjenti i tij Pastorello ka filluar kontaktet e para per kete duke gjetur disa klube qe e pelqejne ne Angli.

Duke qene se atij nuk do i ofrohet rinovimi, klubi ziklater eshte gati ta shese Antonio Candreven perballe ofertave qe do te quhen te kenaqshme.

Ai vlen ne bilanc sot per sot 11,1 milione euro dhe Interi eshte gati te pranoje oferta rreth 15 milione euro. Ky eshte cmimi qe Interi kerkon per te.

Vlen per tu permendur fakti se ky sezon ne aspekt personal nuk ka qene aspak i mire per Candreven.

Ai rolin e tij tek skuadra zikalter e ka sulmues krahu, por ende nuk ka shenuar asnje gol ne te gjitha ndeshjet ku ai ka luajtur me bluzen zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.