Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 23, 2020

Scroll to top

Top

3,456 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FcIN – Interi po punon pa shume buje per Van de Beek. Agjenti eshte ne Milano, ka ne axhende nje takim me Interin

FcIN – Interi po punon pa shume buje per Van de Beek. Agjenti eshte ne Milano, ka ne axhende nje takim me Interin
Inter Club Staff

Interi deshiron te beje nje goditje te madhe ne mesfushe dhe prandaj nje emer mund te jete ai i Donny Van de Beek. 

Diamanti i Ajax i pelqen shume Piero Ausilios dhe sipas FcInterNews, i pelqen edhe Antonio Contes e ky i fundit deshiron dy lojtare te rendesishem ne mesfushe. I pari eshte Nicolo Barella.

TAKIMI – Ne keto ore qe po flasim, ne Milano eshte nje nga agjentet e lojtarit hollandez: kjo nuk eshte nje prezence e rastesishme me Interin qe eshte e gatshme te diskutoje per nje transferim te mundshem te lojtarit ne Milano. Klubi i Amsterdam nuk e vlereson me pak se 50 milione euro cash mesfushorin. Jo me kot ata kane refuzuar oferten e Dortmund dy jave me pare prej 35 milione eurosh.

KONKURENCE INTER…NACIONALE – Konkurenca per Interin mbetet shume e larte: Van de Beek, ne fakt, ndiqet nga Real Madrid (por nuk eshte nje zgjedhje e pare per Florentino Perez) dhe lojtari i pelqen shume edhe skuadrave te medha angleze si Tottenham apo Manchester United. Por Interi po punon pa shume zhurme prej javesh. Nese kartat do te jene ne rregull, Interi do te hidhet ne sulm te mirefillte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.