Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

621 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FcIN – Ja cfare po ndodh me Biabany! Nderkohe Dimarco-Parma, sot pritet qe…

FcIN – Ja cfare po ndodh me Biabany! Nderkohe Dimarco-Parma, sot pritet qe…
Inter Club Staff

Ku eshte francezi Biabiany dhe cfare u be me tratativen qe e shikonte te transferuar tek Parma ne oret e fundit te qershorit, pak perpara se te mbyllej bilanci i sezonit te kaluar? 

Te shume jane interistat qe kane pyetur per kete dhe vazhdojne te pyesin veten, por me sa duket, ne kete moment nuk kemi asnje te re edhe pse FcInterNews ka shkruar pak me perpara per situaten e tij dhe te Dimarcos.

Italiani eshte dicka e sigurt tashme, ndersa per francezin ka shume pikepyetje ne kete moment.

Ja cfare shkruan FcInterNews pak me pare:

“Ka te reja per sa i perket situates se Federico Dimarcos tek Parma: mbrojtesi i krahut te majte i datelindjes 1997 do te kaloje tek dukalet me formilen e huazimit te thjeshte dhe ka nje jave qe stervitet me skuadren e re.”

“E vetmja gje qe mungon ne kete moment eshte zyrtarizimi i transferimit qe sipas asaj qe shkruan FcInterNews.it mund te vije brenda pak oresh ose maksimumi neser.”

“Nderkohe per sa i perket francezit Jonathan Biabiany qe eshte rikthyer nga huazimi ne Ceki tek Sparta e Prages, edhe emri i tij lidhet me nje kalim tek Parma.”

“Ne oret e fundit e qershorit u perfol se kishte nje marreveshje me Parmen por ne kete moment duket se dy klubet po vazhdojne te bisedojne dhe shume shpejt mund te kete zhvillime.

“Nese kalimi i Dimarcos eshte i sigurt, ai i Jonathan Biabiany jo. Gjithesesi Parma mbetet ne pozicion te avantazhuar per te.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.