Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

881 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FCIN – Ja te gjitha klubet e interesuara per Dalbert. Klubi me i interesuar cuditerisht eshte…

FCIN  – Ja te gjitha klubet e interesuara per Dalbert. Klubi me i interesuar cuditerisht eshte…
Inter Club Staff

Piero Ausilio beri me dije dje ne prag te ndeshjes ndaj Chievo Verona se Henrique Dalbert eshte njeri prej zikalterve qe ka me shume merkato. 

Fjalet e drejtorit sportiv te Interit ne fakt jane te sakta, sepse gjejne konfirmime.

Pervec konfirmimit te Olympique Marseille qe kemi folur disa dite me pare, mbrojtesi brazilian i majte i Interit eshte ne shenjestren e  dy klubeve angleze dhe nje gjerman.

Sipas asaj qe tregon FcInterNews, pavarsisht minutazhit te paket me Luciano Spallettin, Dalbert deshirohet dhe ndiqet shume nga afer nga Watford, Wolfsburg e mbi te gjitha cuditerisht Tottenham.

Mbrojtesi zikalter mund te largohet perpara nje oferte te rendesishme dhe bindese do te jete lloji i ofertes qe do te behet sepse Interi eshte dakort vetem me nje shitje perfundimtare.

Duke llogaritur se shuma qe ai u ble nga Interi eshte rreth 25 milione euro bashke me bonuse, edhe oferta nuk duhet te jete me e ulet se kaq.

Kujtojme qe Interi flitet se ka siguruar sherbimet e Asamoah per krahun e majte te mbrojtjes per sezonin e ardhshem.

Gjithashtu mesohet se kjo marreveshej nuk do te behet e ditur deri ne perfundim te kampionatit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.